Hızlı Cevap: Otel Odaları Nasıl Olmalı?

Otel odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Otel dekore edilirken ferah ve rahat bir konaklama hizmetine olanak sağlamalıdır. Gereksiz detaylarla müşterinin yorulmasına olanak verilmemelidir. Otelin girişinden odalara kadar uygun ışıklandırma malzemesi kullanılarak hoş bir hava yaratılmalıdır. Otelin yer karoları ve duvar renkleri birbiri ile uyumlu olmalıdır.

Standart otel odası nasıl olmalı?

Standart oda Standart donanımda olan odanın genel olarak içerdikleri: yatak, komodin veya yatağa yakın raf, dolap, masa, ayna, kıyafet askısı ve lamba. Bunların dışında televizyon, radyo, telefon vs. gibi eşyalar da olabilir. Banyolar otel standartına bağlı olarak farklı düzende olur.

Otel odaları hangi renk olmalı?

Krem, bej, toprak gibi nötr tonların moda olduğu bu sene, otel odalarında da aynı trendi uygulayabileceğimizin sinyallerini bize veriyor. Toprak tonları, bulunulan atmosferde huzurlu ve sakinleştirici bir etki yarattığından dolayı otel odası renk seçimi için oldukça uygundur.

Oteller için dekorasyon neden önemlidir?

Otelin içinde yer alan perdeler, aksesuarlar, halılar, banyo aksesuarları, mutfak eşyaları gibi ürünlerde otelin prestijini arttıran ve oteli önemli kılan etmenlerdendir. Bu nedenle otel dekorasyonu hem mobilya hem konfor hem de tarz olarak bir bütünlük ifade etmelidir.

Bir otel odası kaç metrekare olmalı?

Otel standardına bağlı olarak oda 8 ve 14 m2 arasında değişebilir.

Tek kişilik oda nedir?

a) Tek kişilik oda ( single room ): Konuğun konaklarken ihtiyaç duyabileceği mobilyalarla döşeli içerisinde banyo ve tuvaletin bulunduğu, ısıtma, havalandırma, aydınlatma sisteminin olduğu bağımsız bir bölümdür.

You might be interested:  Soru: Alanya Otel Nerede?

Otel odasında neler var?

Otellerden Yürütülen En Enteresan Eşyalar

  1. 1 – LCD Televizyon. Evet yanlış duymadınız, küçük lcd ekran televizyon.
  2. 2 – Şömine Gereçleri.
  3. 3 – Yatak Örtüsü ve Çarşaflar.
  4. 4 – Aplik – Komodin Abajuru.
  5. 5 – Mini Dekoratif Halı
  6. 6 – Kumandalar.
  7. 7 – Mini Barların İçerisindeki Ürünler.
  8. 8 – Bardak ve Kül Tablası