Okuyucular soruyor: Ets Otel Rezervasyon Iptali Nasıl Yapılır?

Otel rezervasyon iptal edebilir mi?

Rezervasyonunuzu kendinizin ya da birinci dereceden akrabalarınız geçerli sebepleri (hastalık, kaza, ölüm vb.) resmi bir raporla belgelendirildiği sürece iptali veya değişikliği kesintisiz yapılacaktır. İptal – değişiklik işlemlerinizin geçerli olabilmesi için yazılı ve imzalı dilekçenizin bulunması zorunludur.

Otel rezervasyonu nasıl iptal edilir?

Müşteri otel rezervasyonu tarihi içerisinde, otelde aldığı hizmetten şikayetçi olursa ve ayrılmak isterse bunu bulunduğu otel ve acentaya yazılı olarak bildirmek zorundadır.Acenta, müşterinin rezervasyonu için yapmış olduğu ödemeyi otelden geri alabilir ise müşteriye iade ödemesini yapacaktır.

Erken rezervasyon iptal sigortası nedir?

Erken rezervasyon sigortası; erken rezervasyon döneminde %50’ye varan indirimlerle yaptığınız rezervasyonu iptal edebilmenizi sağlayan sigortadır. Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler gidiş gününe 72 saat kala ön koşulsuz ve kesintisiz olarak otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahip olurlar.

Ücretsiz iptal otel rezervasyonu ne demek?

Ücretsiz iptal ibaresi bulunan odalar için iade işlemi belirli bir tarihe kadar kesintisiz yapılır. İade yapılmaz ibaresi bulunan odaların iptali halinde ise, ödediğiniz rezervasyon ücreti iade edilmez.

Otel rezervasyonu ne zamana kadar iptal edilebilir?

İPTAL SÜRELERİ Madde 28 – Taraflar arasında aksine bir anlaşma olmadıkça, rezervasyonlar, aşağıda belirtilen süreler içinde iptal edilebilir: a) Konaklama talebinin yoğun olduğu yer ve dönemlerde 24 saatten az olmamak koşuluyla otelin doğrudan gelen müşterilerine uyguladığı iptal süresi içinde, b) Tatil otellerinde,

You might be interested:  Hızlı Cevap: Club Otel Ne Demek?

Jolly Tur Tatil nasıl iptal edilir?

Rezervasyon iptali için çağrı merkezimizle 444 0 644 numaradan 09:00-24:00 saatleri arasında görüşerek iptal koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Grup Rezervasyon iptali kaç gün?

İptal koşulları Uçuşa 5 gün kalana kadar ve ödemenin tümü gerçekleşmesi durumunda ancak bir defaya mahsus toplam yolcu sayısının %10’u ücretsiz iptal edilebilir. Yolcu sayısı 10 kişinin altına düşemez. Grup onayından sonra gerçekleşen iptal talebinde, toplam tutarın %15’i iptal ücreti sayılarak gerçekleşecektir.

Tatil para iadesi kaç günde yapılır?

Oysaki para iadesinin tüketiciye 14 gün içinde yapılması gerekmektedir. Acenteler tüketiciden tahsilat yapan şirket ise de tüketiciden tahsil edilen paranın belirli bir yüzdesini alıp kalan kısmını tüketicinin tatilini geçireceği otele yada tatil yapacağı kuruma iletecektir.

Rezervasyonda para ödenir mi?

Rezervasyon türüne bağlı olarak, rezervasyon sırasında sizden rezervasyon tutarınızın tamamını ödemeniz istenebilir ve bu durumda rezervasyon tutarınızın tamamı rezervasyonunuzdan otele giriş yapmanız arasında kalan süre zarfında istenilen zamanda kredi/banka kartınızdan tahsil edilebilir.

ETS Tur iptal sigortası nasıl yapılır?

Rezervasyon Sigortası

  1. 444 0 387 Tatilde bir numara!
  2. 150’nin üzerinde acente.

Iptal güvence paketi nedir?

İptal Güvence Paketi, tatilinizi güvence altına alır ve son anda çıkan aksiliklerden dolayı tatili planınızı değiştirmenize veya iptal etmenize olanak tanır. İptal Güvence Paketi ile %100 kesintisiz iptal hakkına sahip olur ve tatilinizin iadesini alabilirsiniz.

Tatilbudur para iadesi ne zaman?

TATİLBUDUR.COM’a ulaştığı tarihten itibaren en geç 14 gün içinde, Tüketicinin ödemiş olduğu bedel, kesinti yapılmaksızın Tüketiciye iade edilir.

Geri ödemesiz rezervasyon nedir?

Geri ödemesiz rezervasyon politikası Geri ödemesiz bir rezervasyon yapıldığında rezervasyonun toplam ücreti, rezervasyon gününde alınacaktır. Bu ödeme, geri ödemesizdir. İptal politikası: Değişiklik ya da iptal durumunda rezervasyonun toplam ücreti alınacaktır.

You might be interested:  Sık sorulan: Otel Müdürü Ne Iş Yapar?

Otelden kapora geri alınır mı?

-Sözleşme kurulurken verilen para bakımından kanunda açıkça belirtildiği üzere aksine bir yerel adet ya da taraflar arasında anlaşma yoksa verilen para kapora sayılır. Cayma bedeli sözleşmeden dönülmesi halinde geri alınamaz ancak bağlanma parası ya da bir diğer ifadeyle kapora iade edilir.

Uçak bileti ücretli iptal ne demek?

Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldığında iptal ettirmek istediğiniz durumda ise bilet fiyatınızdan 100 TL ücret kesintisi ve biletleme servis ücret kesintisi yapılarak kalan meblağ tarafınıza iade edilir.