Okuyucular soruyor: Mardan Otel Kimin?

Mardan Palası kim yaptırdı?

Titanic Mardan Palace, Antalya’nın Kundu sahilinde Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından yaptırılan Avrupa’nın 7 yıldızlı en lüks otelidir. 23 Mayıs 2009 tarihinde hizmete açılmıştır.

Mardan Otel kime satıldı?

Antalya’nın Aksu ilçesine bağlı Kundu turizm bölgesinde, Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 2009 yılında açılışı yapılan ve 1,4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Hotel, alacaklarına karşılık haciz yoluyla Halkbank’a geçti.

Mardan Palace a ne oldu?

Antalya’nın Kundu turizm bölgesindeki dünyaca ünlü Mardan Palace Hotel’i alacakları karşılığında haciz yoluyla devralan Halkbank, tesisi 10 yıllığına Titanic Hotels grubuna kiraladı. Mardan Palace Hotel için Halkbank ile Titanic Hotels grubu arasında bir süredir devam eden görüşmeler geçen hafta itibarıyla sonuçlandı.

Telman İsmailov neden iflas etti?

Borçlarını ödeyemediği için iflasına karar verilen İsmailov için bu kez de “cinayet” iddiaları ile soruşturma gündemde. Forbes’a göre 2015’de 600 milyon dolar serveti olan Telman İsmailov hakkında 2016 ağustos ayında alacaklı banka VTB’nin açtığı davada iflas kararı verilmişti.

Mardan Palace ne kadara satıldı?

Antalya’da 6 yıl önce 1 milyar dolar yatırımla açıldığı belirtilen Mardan Palace icradan 360 milyon liraya satıldı.

Mardan Palace kaça kiralandı?

Titanic Grup 20 milyon euro yatırımla Mardan Palace ‘yi resort otel yaptı. 15 yıllığına Halkbank’tan kiralanan otel mayıs ayında kapılarını açmıştı.

Mardan Palace neden kapandı?

Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 2009 yılında yaptırılan ve Antalya’nın en pahalı otelleri arasında yer alan Mardan Palace ‘ın, Antalya 4. Otel sahibi İsmailov’un alacaklı bankaya borcu ödeme taahhüdünde bulunması nedeniyle ihalenin iptal edildiği belirtildi.

You might be interested:  FAQ: Hilton Otel Nerede?

Mardan Palace battı mı?

AST İnşaat iflas etti! İflas eden Antalya’daki Mardan Palace Otel’in sahibi Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un oğullarına ait olan AST İnşaat Turizm A.Ş de iflasını açıkladı.

Mardan neresi?

Mardan değil MADRAN DAĞI olacaktı herhalde. O da Aydın’ın Çine ilçesi yakınlarında; Madran ve Alabanda adları altında genelde Aydın, Muğla ve İzmir’de pazarlanan kaynak suları ile ünlüdür.

Antalya 7 yıldızlı otel hangisi?

Ülkemizin en iyi 7 yıldızlı otelleri listemizin ilki Antalya bölgesinde yer alan Xanadu Resort Hoteldir. İlk 7 yıldızlı otellerden biridir.

Telman ismailov ne is yapar?

Azerbaycan Yahudisi olan Telman İsmailov’un tam adı Telman Merdan oğlu İsmailov’dur. Ev hanımı bir annenin ve tekstilci babası Mardan İsmailov’un onuncu çocuğudur, toplam 12 kardeştir. “Dağ Yahudileri” olarak da anılan Kafkas Yahudileri cemaatine mensuptur. Bölgedeki Yahudi lobisinin önde gelen isimlerinden biridir.