Okuyucular soruyor: Obam Termal Otel Nerede?

Obam Termal Otel hangi şehirde?

2012 yılında yapılan Obam Termal Resort Spa Hotel Balıkesir, Sındırgı bölgesinde bulunmaktadır.

Obam Termal Otel kimin?

Demirbaşlar Petrol Ltd. Şti’ne ait Sındırgı Obam Termal Resort Otel & SPA Hisaralan Kaplıcaları mevkiinde 50 bin metrekare açık alan 12 bin 500 metrekare kapalı alanda 58 standart, 24 villa suit, 8 suit ve 2 engelli odası olmak üzere, toplamda 92 oda ile 250 yatak kapasitesi bulunuyor.

Termal su neye iyi gelir?

Termal Suyun Faydaları Nelerdir?

  • Astım, bronşit, allerjik üst solunum yolu rahatsızlıkları, nefes darlığı gibi solunum yolu hastalıklarında tedavi edicidir.
  • Sedef, egzama, akne gibi cilt rahatsızlıklarında,
  • Kireçlenme, bel fıtığı, romatizmal rahatsızlıklarda.

Sındırgı nereye bağlı?

Sındırgı, Balıkesir’in güneydoğusunda yer almakta olup, eski Balıkesir-İzmir yolu üzerinde Balıkesir’e 63 km uzaklıktadır. Kuzeyinde Dursunbey, Bigadiç, Güneyinde Manisa’nın Demirci, Gördes ve Akhisar, Batısında yine Manisa’nın Kırkağaç, Doğusunda Kütahya’nın Simav ilçesi ile çevrilmiştir.

Termal su yüze iyi gelir mi?

Termal su, cildin en çok ihtiyacı olan nemi sağlar. Termal suyun içeriğindeki mineraller, cildin nemini korumakta ve cilde nem kazandırmakla görevli. Böylece termal suyu cildine sıktığın anda cildinin tazelendiğini ve daha sağlıklı göründüğünü fark edersin.

Termal su kimler giremez?

Kimler kaplıcaya giremez?

  • Yakın zamanda kalp rahatsızlığı ya da operasyonu geçirenler (kalp krizi, kalp anjini-spazmı, vb)
  • Kanser hastaları.
  • Aktif tüberküloz.
  • İleri düzeyde varis rahatsızlığı olan kişiler.
  • Epilepsi ve benzeri nöbet geçiren hastalar.
  • Aşırı yüksek ve düşük tansiyonu olanlar.
You might be interested:  Soru: Nuhun Gemisi Nasıl Bir Otel?

Sıcak su hangi hastalıklara iyi gelir?

Sıcak su içmek, soğuk algınlığı, öksürük ve boğaz ağrısı için mükemmel bir doğal çözümdür. Balgam çözer ve solunum yollarının açılması için faydalıdır. Sıcak su regl kramplarını da hafifletir. Sıcak su karın kasları üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici etkiye sahiptir ki bu da kramp ve spazmları hafifletir.

Sındırgı hangi vilayete bağlı?

Balıkesir ilinin güneydoğusunda yer alan bir ilçesi olan Sındırgı, Balıkesir il merkezine 63 km uzaklıkta bir mesafede bulunmaktadır. Eski Balıkesir–İzmir karayolu üzerinde bulunan ilçe, doğudan Simav, Kuzeyinde Dursunbey, Güneyde Manisa’ya bağlı Demirci, Batıda Kırkağaç ile çevrilidir.

Sındırgı Panayırı ne zaman 2021?

Panayır alanına yapılan hayvan pazarında panayır süresince celepler de yer alacak, canlı hayvan satışı da gerçekleştirilecek. Lunapark, oyun grupları, penaltı, kasnak ve konserler ile 7 güç sürecek Kocakonak Panayırı 28 Ağustos 2021 tarihinde kapılarını açacak.