Okuyucular soruyor: Rixos Otel Nerede?

Rixos Otelleri kaç tane?

17 yıl önce kurulan Rixos Hotels, yurtiçi ve yurtdıiında büyümesini sürdürüyor. Firma sekiz ülkede 27 oteliyle hizmet veriyor. Bu otellerin 12’si Türkiye’de 15’i ise yurt dışında. Firmanın Türkiye dışında Rusya, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, İsviçre ve Gürcistan’da otelleri bulunuyor.

Antalya Rixos otel kaç yıldızlı?

Türkiye’nin 7 yıldız statüsündeki ilk oteli Sungate Port Royal’in ardından Rixos Grubu, Türkiye’nin ikinci 7 yıldızlı oteli Rixos Premium’u Belek’te açmıştı.

Rixos hangi ülkelerde?

Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Hırvatistan, İsviçre, Rusya ve Kazakistan’da bulunan Rixos, geçtiğimiz yıl da önemli bir yatırıma imza atmıştı.

Rixos ne demek türkçe?

Rixos adı Truva savaşından bilinen yedi kahramandan birinin adı olarak bilinir. Strabo’ya göre, Perge Şehri; Truva Savaşı’ndan sonra Mopsos ve Kalkhas isimli kahramanların liderliğinde Argos’tan gelen koloniciler tarafından keşfedilmiştir.

Rixos otellerinin sahibi kimdir?

Rixos Otellerinin sahibi olan Fettah Tamince aynı zamanda Sembol inşaat şirketinin de patronu. Fettah Tamince aslen Van’lı. Fettah Tamince’nin eşinin ismi Duygu Tamince ve 3 çocukları var. Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Fettah Tamince, 1972 yılında Van, Çaldıran’da dünyaya geldi.

Rixos Türk mü?

Rixos Hotels (Türkçe: Rixos Otelleri) Türk iş adamı Fettah Tamince tarafında 2000 yılında Antalya’da Rixos Labada ismiyle açılan ardından 7 farklı ülkede 25 otel ile faaliyet gösteren turizm şirketi.

You might be interested:  Sık sorulan: Nasıl Otel Açılır?

Fettah Tamince kaç dil biliyor?

Grupta geri kalan yüzde 50 hissesini 2014 mayıs ayında işadamı Ethem Sancak’a satarak medyadan çıkmıştı. Temmuz 2014 ayında da Star Medya’nın yüzde 50’sini sattığı SOCAR Grubu’ndan aynı miktarda hisseyi geri alarak medyaya dönmüş oldu. Fettah Tamince, Kürtçe, Türkçe, Arapça, Almanca, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Rixos Otelleri satıldı mı?

Türkiye’nin en büyük otel ve tatil köyü zincirlerinden Rixos, “yüzüktaşı” diye nitelenebilecek değerdeki bir halkasını elden çıkardı. Rixos Grubu, Antalya’daki Rixos Premium Tekirova’yı Hüsnü Özyeğin’in sahip olduğu Fiba Grubu’na sattı

Antalya 7 yıldızlı otel hangisi?

Ülkemizin en iyi 7 yıldızlı otelleri listemizin ilki Antalya bölgesinde yer alan Xanadu Resort Hoteldir. İlk 7 yıldızlı otellerden biridir.

Rixos Premium Belek kaç yıldız?

Rixos Premium Belek Oteli Akdeniz Bölgesin’de bulunan ve 5 yıldızlı hizmet sunan sahil ve spa otelidir.

Rixos Downtown Antalya kaç odalı?

Bu otel 360 odalıdır.

Rixos Premium Belek ne zaman açıldı?

2002 yılında hizmete giren Rixos Premium Tekirova, 2014 yılında tamamen yenilendi. Tesis Antalya havalimanına 73 km, Antalya merkeze ise 60 km uzaklıkta. 192.000 metrekarelik alan üzerine kurulu Rixos Premium Tekirova, 770 oda ve villa ile hizmet veriyor.

Rixos Premium Bodrum kaç yıldızlı?

Rixos Premium Bodrum Oteli Bodrum, Türkiye ‘de bulunan ve konuklarına 4 yıldızlı hizmet sunan bir oteldir. Otel konumu ile Bodrum şehir merkezine 12 kilometre mesafede bulunmaktadır. 24 saat açık resepsiyon ile devamlı hizmet halindedir.

Land of Legends sahibi kim?

RİXOS Hotels ve The Land of Legends Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Rixos gibi The Land of Legends ‘i de büyütmeyi hedeflediklerini belirterek, “Bir ay sonra çok önemli bir ülkede ikinci Land of Legends ‘in açılışını dünyaya duyuracağız.