Sık sorulan: Maldivler Ayada Otel Kimin?

Ayada Maldives sahibi kim?

Burada açılan ilk Türk oteli Ayala Maldives kısa süre önce hizmete girdi. Otelin sahibi Aydeniz Group’un Yönetim Kurulu üyesi Fırat Aydeniz “Maldivlerde beni en çok şaşırtan şey, gün içerisinde oluşan gelgitler sebebiyle öğlen üzerinde dolaştığınız bir plajın akşamüzeri orada olmayışı.

Maldivlerde Türk oteli var mı?

Onu çok özel kılan girişimlerinden biri de Maldiv Cumhuriyeti’nde hizmete açtığı Ayada Maldives Resort. Çünkü bu otel, Maldivler ‘deki ilk Türk oteli. Ve dünyada, ‘En İyi Oteller’ arasında 25’inci sırada.

Ayada Maldives hangi adada?

Maldivler, Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre güneybatısında yer alır. Yerleşim bulunan 305 adadan 200’inde Maldivliler yaşamakta, 105 ada ise “otel ada ” şeklinde kullanılmaktadır. Maldivler, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nda 1.196 adadan oluşan bir devlettir.

Maldiv de hangi dil konuşuluyor?

Maldivler; Hint Okyanusu’nda yer alan, Sri Lanka’nın güneybatısında bulunan bir ada devletidir. Başkenti Male’dir. Yaklaşık 1200 adaya sahiptir. Resmi dili Dhivehi dilidir.

Maldivlerde şu anda saat kaç?

Maldivler’de saat 08:00 4 Ekim Pazartesi iken Türkiye’de 06:00 dır. Maldivler Türkiye’nin 2 saat ötesindedir.

Maldivler Hava Nasıl?

Kuru sezon (Kuzeydoğu Musonu) Ocak ayı ve Mart ayı arasında etkin, yağışlı sezon (Güneybatı Musonu) ise Nisan ayından itibaren etkindir. Adalarda Muson yağmurları dahi birkaç saatten fazla sürmemektedir. Maldiv adaların da günlük sıcaklık gece 23 derece, gündüz 31 derece ortalamasındadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Obam Termal Otel Nerede?

Maldivlere direk uçuş var mı?

Şu an Türk Hava Yolları, Maldivler yönüne aktarmasız uçan tek havayoludur.

Maldivler için vize gerekli mi?

Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Bununla birlikte vatandaşlarımız ülkeye girişlerinde, sınır görevlilerinin yeterli bilgiye sahip olmamasından ötürü sıkıntılarla karşılaşabilmektedir.

Ayada Maldives nerede bulunur?

Ayada Maldives, Güney Maldivler ‘deki Gaafu Dhaalu Atolü’nün güney yakasında, el değmemiş bir resifin ortasında yer alan lüks bir tesistir. Tüm konaklama birimlerinde özel dalma havuzu ve ücretsiz WiFi erişimi vardır.Gaafu Dhaalu Atolü, başkent Malé’nin yaklaşık 431 km güneyinde yer almaktadır.

Maldivlerin dini nedir?

Balayı çiftlerinin günümüzdeki gözde mekanlarından olan Maldivler, Hint Okyanusu’nda 1.200 adadan oluşan bir devlet. Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre güneybatısında yer alan ve tropikal iklime sahip ülkenin halkının % 97’si Müslümanlar oluşturuyor.

Maldivlerde tatil pahalı mı?

Sadece lüks oteller için değil, Maldivler ‘in geneli için ekstraların oldukça pahalı olabileceğini söylemek mümkündür. Yiyecek ve içecekler öncelikle dışarıdan, başkent Male’ye ithal edilir, sonrasında da otellere dağıtım yapılır. Her şey dahil oteller son yıllarda oldukça popüler bir hal almıştır.

Maldivlerde tatil kaç TL?

Maldivler seyahat planlamasında, otel için 2 kişi 5 gece döneme göre değişmekle birlikte minimum 1200 usd civarı ve üzeri, uçak bileti için 2 kişi gidiş dönüş olarak ortalama 1400-1600 usd arasında bir bütçe gerekmektedir.

Maldiv adaları nasıl yazılır?

Maldivler (Maldivce: ދިވެހިރާއްޖެ, Dhivehi Raajje) ya da resmî adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nda 1.200 adadan oluşan bir devlettir.

Maldivlerde hangi para geçiyor?

– Maldivler’de Maldiv Rufiyaa’sı kullanılmasının yanı sıra tüm otellerde ve başkent Malé’ de kredi kartı ve dolar da rahatlıkla kullanılmaktadır.

You might be interested:  FAQ: Belconti Otel Kimin?

Maldivler Türkiye arası uçakla kaç saat?

İstanbul- Maldiv ( Maldivler ) arası uçuş mesafesi toplam 6043 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 7 saat 30 dakika sürüyor.