Sık sorulan: Mersin Termal Otel Ne Zaman Açılacak?

Bn Termal Otel Mersin sahibi kimdir?

MEHMET NABİ BATUK- MERSİN Sanayici Balsuyu ve Narlı ailelerinin 55 milyon dolarlık bütçe ile hizmet sektöründeki ilk ortak yatırımı olan BN Hotel Thermal SPA Mersin ‘de faaliyete geçti. Otel açılışından bu yana yaklaşık 3 hafta geçmesine rağmen yüzde 50 doluluk oranına yaklaştı.

Mersinde kaplıca var mı?

Güneysu İçmesi İçilerek kullanıldığında mushil etkisi görebilir. Ulaşım: Eski Gözne yolu üzerinde ve Mersin ‘e 10 – 12 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu kaynaklar Toros Dağları’nın eteklerinin başladığı bir vadinin dibinde yer almaktadırlar.

Bn Hotel kaç odalı?

Tesisimizde 23 adedi termal havuz olmak üzere toplam 35 adet açık ve kapalı havuz hem eğlenmeniz hem dinlenmeniz hem de sağlığınıza hizmet etmek için düzenlenmiştir. Toplam 249 odamızla farklı ihtiyaçlara sahip konuklarımıza konforlu konaklama alanları sunuyoruz.

Istanbul’da kaplıca var mı?

İstanbul yer altı faydalı su kaynakları bakımından zengin değildir ancak şehre yakın kaplıca ve ılıcalar bulunmaktadır. Kaplıcalar kışın stresini, gün içerisinde yaşadığınız zorlu anları unutup sakinleşmeniz için yardımcı olabiliyor.

Hatay’da kaplıca var mı?

Erzin Başlamış Kaplıcaları ve Şifalı Suları Kaplıca ve şifalı maden suyunun çeşitli hastalıklara iyigeldiği söylenmektedir. Erzin İlçesi’ne bağlı Başlamış Köyü’ndeki kayalarınçeşitli yerlerinden çıkmaktadır.

Kireçlenmeye iyi gelen kaplıcalar nerede?

KİREÇLENMEYE KARŞI HANGİ KAPLICA İYİ GELİR? Bugün Manisa’nın Salihli ilçesinde bulunan Kurşunlu Kaplıcaları ‘nda ise akan suyun içerisinde bulunan kalsiyum sülfat, bikarbonat, sülfat ve hidrojen sülfür gibi mineraller romatizmaya, cilt, eklem, sinir ve solunum hastalıklarına şifa olması ile biliniyor.

You might be interested:  FAQ: Turizm Ve Otel Işletmeciliği Bitiren Ne Olur?

En iyi kaplıca nerede?

Kızılcahamam, Haymana ve Ayaş, Ankara’nın termal sularıyla ünlü bölgeleri. Bu bölgelerde bulunan kaplıcaların suyu aynı zamanda içilebilecek özelliklere de sahip. Bu 3 bölge arasından özellikle Roma ve Bizans dönemlerinde de faydalanılan Haymana kaplıcaları, ülkemizin en iyi termal suyu olarak anılıyor.

Kaplıca için nereye gidilir?

Gidebileceğiniz En İyi Termal Kaplıcalar

  • Pamukkale Travertenleri/ Denizli.
  • Ayaş Kaplıcaları / Ankara.
  • Diyadin Kaplıcaları / Ağrı
  • Hamamboğazı Kaplıcaları/ Uşak.
  • Oylat Kaplıcaları / Bursa.
  • Bademli Ilıcası/ İzmir.
  • Hıdırlar Kaplıcası/ Çanakkale.
  • Gülbahçe Ilıcası / İzmir.