Soru: Elektra Otel Programı Nasıl Kullanılır?

Elektra otel Otomasyon Programı Nedir?

ElektraWeb, bünyesinde entegre online rezervasyon sistemi ve kanal yönetimini barındıran web tabanlı bir otel otomasyon programıdır. Anlık kimlik bildirimi, quick POS, ön muhasebe, misafir ilişkileri gibi turizm işletmelerinin ihtiyacı olan tüm birimleri yönetebilecek kapsamdadır.

Elektra programı ne işe yarar?

Elektra, toplu blokaj ve toplu Check-in olanağı sağlar. Grup rezervasyonlarında yapılan tüm değişiklikleri grubun diğer odalarına da kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Elektra online check-in ile, misafirlerinizin otele gelmeden check-in işlemlerini tamamlamalarını sağlayabilirsiniz.

Elektra V5 nedir?

Elektra V5, çift taraflı entegrasyon sayesinde; online kanallarla ön büroyu birleştiriyor. Otelin onlinedaki tüm satış süreçlerini (kendi online rezervasyon sayfası, acente ve online satış kanallarını) tek noktadan yönetebiliyor.

Market kodları girişi ne işe yarar?

Barkod ne işe yarar? Market, mağaza ve diğer ürünlerin alındığı yerlerde kasaya gelirken kasiyer, ürünün barkodunu el terminali ile okutur ve ürünün fiyat bilgisi hakkında bize detay verir. Yani barkod, alışverişin kolaylaşması için geliştirilen teknolojik bir sistemdir.

Elektra ne demektir?

ELEKTRA ® FORT, steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ) olarak adlandırılan ilaç grubundan bir ağrı kesicidir. Erişkinlerde kas-iskelet sistemi ağrıları, ağrılı adet dönemleri (dismenore), diş ağrılarının semptomatik tedavisinde kullanılır.

Elektra kimdir mitoloji?

Elektra, Yunan mitolojisinde, Agamemnon ile Klytaimestra’nın kızıdır. Babaları öldürüldüğünde, kardeşi Orestes’i uzaklaştırarak yaşamını kurtarır. Orestes döndüğünde, annesiyle sevgilisinin öldürülmesinde ona yardım eder, daha sonra Orestes’in arkadaşı Pylades ile evlenir.

You might be interested:  Sık sorulan: Ibiş Otel Nerede?

AmonRa programı nedir?

AmonRa, mekân bağımsız her türlü cihaz üzerinden otelinizle ilgili her şeyi yönetmenizi ve satış hacmini artırmaya yardımcı olan zengin özelliklere sahip bulut tabanlı bir çözümdür.

Electra web nedir?

Hepsi Bir Arada Web Tabanlı Otel Otomasyonu ElektraWeb,Türkiye’deki ilk ve tek bulutta barındırılan web tabanlı bir otel otomasyonudur. ElektraWeb bulutta çalıştığı için çok daha güvenli, hızlı ve en önemlisi ekonomiktir.

Otel rezervasyon görevlisi ne iş yapar?

Konaklama işletmelerinde otel, motel, lokanta v.b yerlerde ve seyahat işletmelerinde uçak, tren, otobüs v.b. rezervasyon, bilgilendirme ve her türlü seyahat dokümanlarını düzenleme işlemlerini yapan ve bilgi akışını sağlayan nitelikli kişidir.

Opera otel Yönetimi Nedir?

Opera Otel Programı, her boyut ve türdeki konaklama tesisine uygun bir otel yönetim sistemi (PMS) çözümüdür.

Elektra kompleksi kimin?

Elektra kompleksi, Sigmund Freud’un bir görüşü olan Oedipus kompleksinin kız çocukları için geçerli olanıdır. 3-6 yaş arası (fallik dönem) çocuklarının babaya aşırı düşkün olmaları ve anneyi rakip olarak görmeleri olarak tanımlanmaktadır. Bu karmaşa, yaş ilerleyince anneyle özdeşleşme yoluyla çözümlenir.

Otomasyon nedir kısaca tanımı?

Otomasyon, bir işin insan ile makine arasında paylaşılmasıdır. Toplam işin paylaşım yüzdesi otomasyonun düzeyini belirler. İnsan gücünün yoğun olduğu otomasyon sistemleri yarı otomasyon, makinenin yoğun olduğu sistemler de tam otomasyon olarak adlandırılırlar.

No post ne demek Otel?

No post; Giriş yapmış olan misafirlerin hesaplarına ön büro dışındaki, otelde bulunan ve sistemsel olarak opera ile haberleşmesi olan diğer hizmet noktalarından (Micros, Ra vb.) harcama kayıtları gelmesini durdurmak için kullanılan özelliktir.

Rezervasyonsuz gelen konuklara ne denir?

Müşteriler geliş şekline göre rezervasyonlu ya da rezervasyonsuz olmak üzere iki koldan gelmektedirler. Rezervasyonsuz gelenlere pasan ya da walk-in diyoruz. Rezervasyonlu gelişlerde ise müşteriler münferit ya da grup olarak gelebilmektedirler.