Soru: Hattuşa Otel Nerede?

Hattuşa hangi illerde var?

Hititler’in başkenti Hattuşa Çorum’un güneybatısında, Boğazkale İlçesi’nde yer almaktadır. 1986 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Hattuşa (Çorum, Boğazköy), Hitit İmparatorluğunun başkenti olarak Anadolu’da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkez olmuştur.

Hattuşa Termal Otelleri nerelerde var?

Hattuşa Termal Otelleri Kazdağları, Ankara, Erzin, Beach.

Hattusa sahibi kim?

Doğan Şirketler Grubu yönetim kurulu başkanı olan Mehmet Ali DOĞAN aynı zamanda Jeotermal Enerji Kaynaklarını Araştırma ve Değerlendirme Vakfı Başkanı ve Hattuşa Termal A.Ş. Yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

Hattuşa Kazdağları nerede?

Hattuşa Vacation Thermal Club Kazdağları Balıkesir, Edremit bölgesinde bulunmaktadır. 80000 m2 alanda kurulmuş olan Hattuşa Vacation Thermal Club Kazdağları otel yarım pansiyon konseptiyle misafirlerimize hizmet vermektedir.

Hattuşa mı Hattuşaş mı?

Çorum Boğazköy’de bulunan Hattuşaş, Hitit başkentidir ve Anadolu’da yüzyıllar boyunca önemini korumuş pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bir yerleşim alanı olmuştur. Daha sonra Hitit hakimiyetine girdikten sonra “ Hattuşa ” ismini alan şehir, 1986 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

Kral Kapı hangi uygarlığa aittir?

Yazılıkaya’dan sonra Hattuşa’dayız… Aslanlı Kapı, Kral Kapısı, Boğazköy Sfenksi, Yer Kapı ve halâ içinden geçilebilen 71 metre uzunluğundaki tünelin öyküsü