Soru: Otel Rezervasyonu Nasıl Iptal Edilir?

Otel rezervasyonu iptal edebilir mi?

Rezervasyonunuzu kendinizin ya da birinci dereceden akrabalarınız geçerli sebepleri (hastalık, kaza, ölüm vb.) resmi bir raporla belgelendirildiği sürece iptali veya değişikliği kesintisiz yapılacaktır. İptal – değişiklik işlemlerinizin geçerli olabilmesi için yazılı ve imzalı dilekçenizin bulunması zorunludur.

Otel Rezervasyonu kaç gün önce iptal edilir?

İPTAL SÜRELERİ Madde 28 – Taraflar arasında aksine bir anlaşma olmadıkça, rezervasyonlar, aşağıda belirtilen süreler içinde iptal edilebilir: a) Konaklama talebinin yoğun olduğu yer ve dönemlerde 24 saatten az olmamak koşuluyla otelin doğrudan gelen müşterilerine uyguladığı iptal süresi içinde, b) Tatil otellerinde,

Ücretsiz iptal otel rezervasyonu ne demek?

Ücretsiz iptal ibaresi bulunan odalar için iade işlemi belirli bir tarihe kadar kesintisiz yapılır. İade yapılmaz ibaresi bulunan odaların iptali halinde ise, ödediğiniz rezervasyon ücreti iade edilmez.

ETS Tur Rezervasyon iptali nasıl?

444 0 387 Tatilde bir numara!

Otel kayıtları ne zaman silinir?

Otel kayıtları emniyet genel müdürlüğüne bağlı kimlik bildirim daire başkanlığınca süresiz olarak saklanır. Bu kayıtlar hiç silinmez.

Otelden para iadesi nasıl alınır?

Müşteri otel rezervasyonu tarihi içerisinde, otelde aldığı hizmetten şikayetçi olursa ve ayrılmak isterse bunu bulunduğu otel ve acentaya yazılı olarak bildirmek zorundadır.Acenta, müşterinin rezervasyonu için yapmış olduğu ödemeyi otelden geri alabilir ise müşteriye iade ödemesini yapacaktır.

You might be interested:  FAQ: Kiralık Aşk Polonezköy Hangi Otel?

Grup Rezervasyon iptali kaç gün?

İptal koşulları Uçuşa 5 gün kalana kadar ve ödemenin tümü gerçekleşmesi durumunda ancak bir defaya mahsus toplam yolcu sayısının %10’u ücretsiz iptal edilebilir. Yolcu sayısı 10 kişinin altına düşemez. Grup onayından sonra gerçekleşen iptal talebinde, toplam tutarın %15’i iptal ücreti sayılarak gerçekleşecektir.

Tatil para iadesi kaç günde yapılır?

Oysaki para iadesinin tüketiciye 14 gün içinde yapılması gerekmektedir. Acenteler tüketiciden tahsilat yapan şirket ise de tüketiciden tahsil edilen paranın belirli bir yüzdesini alıp kalan kısmını tüketicinin tatilini geçireceği otele yada tatil yapacağı kuruma iletecektir.

Stop sale ne demek?

Otellerde, tatil köylerinde, motel ve pansiyonlarda kullanılır. Odalar dolduğunda satışların durdurulması anlamına gelir.

Geri ödemesiz rezervasyon nedir?

Geri ödemesiz rezervasyon politikası Geri ödemesiz bir rezervasyon yapıldığında rezervasyonun toplam ücreti, rezervasyon gününde alınacaktır. Bu ödeme, geri ödemesizdir. İptal politikası: Değişiklik ya da iptal durumunda rezervasyonun toplam ücreti alınacaktır.

Rezervasyonda para ödenir mi?

Rezervasyon türüne bağlı olarak, rezervasyon sırasında sizden rezervasyon tutarınızın tamamını ödemeniz istenebilir ve bu durumda rezervasyon tutarınızın tamamı rezervasyonunuzdan otele giriş yapmanız arasında kalan süre zarfında istenilen zamanda kredi/banka kartınızdan tahsil edilebilir.

Otelden kapora geri alınır mı?

-Sözleşme kurulurken verilen para bakımından kanunda açıkça belirtildiği üzere aksine bir yerel adet ya da taraflar arasında anlaşma yoksa verilen para kapora sayılır. Cayma bedeli sözleşmeden dönülmesi halinde geri alınamaz ancak bağlanma parası ya da bir diğer ifadeyle kapora iade edilir.

Jolly Tur Tatil nasıl iptal edilir?

Rezervasyon iptali için çağrı merkezimizle 444 0 644 numaradan 09:00-24:00 saatleri arasında görüşerek iptal koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Erken rezervasyon iptal sigortası nedir?

Erken rezervasyon sigortası; erken rezervasyon döneminde %50’ye varan indirimlerle yaptığınız rezervasyonu iptal edebilmenizi sağlayan sigortadır. Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler gidiş gününe 72 saat kala ön koşulsuz ve kesintisiz olarak otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahip olurlar.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Otel Yıldızları Nasıl Alınır?

444 0 387 Kim?

Rezervasyon talepleriniz için 444 0 387 (ets) nolu, 7 gün, 09.00 – 00.00 saatleri arasında hizmet veren Etstur Çağrı Merkezi’ne Türkiye’nin her yerinden beklemeden sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz.